Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Dunaujvaros Üniversitesi

Başlıca Bilgiler

  • Resmi AdDunaujvaros Üniversitesi
  • ŞehirDunaujvaros

Dunaujvaros Üniversitesi başkent Budapeşte’ye 70 km mesafede bulunan Dunaujvaros şehrindedir. Küçük ve sakin bir şehir olan Dunaujvaros 55 bin nüfusuyla, Tuna nehrinin sağ tarafında yer alır. Sakin ve güvenli bir yaşamı nedeniyle üniversite eğitimine çok uygun olan şehir, dünyanın eğlence başkentlerinden Budapeşte’ye çok yakın olmasıyla öğrencilerine birçok sosyal faaliyet fırsatı da vermektedir.

Dunaujvaros üniversitesi ülkenin en dinamik üniversitelerinden biridir.

Macaristan’ın dinamik üniversitelerinden biri olan Dunaujvaros üniversitesi özellikle son yıllarda Avrupa Birliği fonlarından büyük yatırımlar almayı başarmıştır. Bu sayede üniversite altyapı yenilenmesi, ana binaya bağlı ring-structure şeklinde yapılanma, modern yurt binalarının inşası ile çok modern bir yapıya sahip olmuştur. 5000 öğrencisi bulunan Dunaujvaros üniversitesinde 11 farklı fakültede 45 ayrı uzmanlık alanında eğitim verilmektedir. Üniversite YÖK tarafından tanınmakta ve diplomasına denklik verilmektedir.

Öğrencilere sunulan olanaklar

Dunaujvaros üniversitesi öğrencilerin konforlu ve verimli bir öğrenim deneyimi yaşamaları için üst düzey bir teknik altyapıya sahiptir. Üniversite içinde öğrencilerin erişimine sunulmuş binden fazla internet bağlantılı bilgisayar bulunmaktadır. Macaristan’ın spor şehirlerinden biri olan Dunajvaros’ta üniversite öğrencilere hentbol, futbul, yüzme, kayak, su topu, voleybol ve daha birçok sporu rahatlıkla yapabilecekleri olanak sunmaktadır.

Dunaujvaros Üniversitesinde yurt ve konaklama seçenekleri

Üniversite öğrencilerinin konaklamalarını , anlaşmalı olduğu özel yurt ve hosteller ile oldukça konforlu ve ekonomik olarak sağlamaktadır. Öğrencilere 2-3 kişilik odalarda konaklama verilir. Odalarında TV, banyo ve internete sahip olan öğrenciler, çamaşırhane, mutfak gibi ihtiyaçlarını ortak kullanım alanlarında rahtlıkla karşılayabilmektedir. Dunauj varos üniversitesi yurt konaklama ücretleri aylık 120 Euro civarındadır.

Başvuru ve kabul koşulları

Lisans düzeyinde başvuru için lise mezunu olmanız yeterlidir. TYT ve AYT sınavında bir üniversiteye yerleştirilmiş olma şartı aranmamaktadır. Başvuran öğrenciler kısa bir seviye tespit ve yerleştirme sınavı ile yabancı dil seviyeleri ve alan bilgisi seviyelerine uygun bölüme ya da hazırlık sınıfına alınırlar ve eğitime başlatırlar.

Yüksek lisans düzeyinde başvuru için sadece üniversite diploması (yada çıkış belgesi) ve not dökümünüz yeterlidir.

Başvurunuzu Mayıs ayından başlayarak yapabilirsiniz.

Dunaujvaros Üniversitesinin Bölümleri ve Eğitim Ücretleri

Bölümler (İngilizce) Süre (Sömestr) Ücret (Yıl/Euro) Başlangıç
Hazırlık Programları
Hazırlık (İngilizce + Bölüm Dersleri) 2 4.100 € Eylül – Mayıs
Lisans Bölümleri
Business Administration (İşletme) 7 3.950 € Eylül
Computer Engineering (Bilgisayar Müh.) 7 3.950 € Eylül
Comunication & Media (İletişim ve Medya) 7 3.950 € Eylül
Engineering Business Management (İşletme Mühendisliği) 7 3.950 € Eylül
Materials Engineering BSc 8 3.950 € Eylül
Mechanical Engineering BSc 8 3.950 € Eylül
Master Bölümleri
Teacher of Engineering 4 4.400 € Eylül

İletişim